Yhdessä eteenpäin

Kansanedustajien tulevaisuustupien tallenteet

Jäätelö yläkuva.jpg
Keskusta.fi / Osallistu ja vaikuta / Kansanedustajien tulevaisuustuvat to 11. kesäkuuta

Suomi avautuu hiljalleen. Nyt on aika keskustella siitä, miten yhdessä saamme arkea takaisin tavallisempiin uomiin samalla, kun pidämme huolta omasta ja lähimmäistemme terveydestä ja nostamme Suomea takaisin jaloilleen. Tulevaisuustuvissa puhutaan ja keskustellaan kaikesta tästä – tervetuloa mukaan!

Keskustan kansanedustajien seuraavat tulevaisuustuvat järjestettiin 11.6., mutta tallenteet ovat vielä nähtävillä.


Tähän maahan mahtuu monta mielipidettä, ihmistä ja kotipaikkaa – hyvä niin. Suomi ja tulevaisuus ovat kuitenkin yhteiset. Yhdessä nostamme Suomen takaisin jaloilleen ja teemme tulevaisuudesta paremman.

Keskustan kansanedustajien tulevaisuustuvat 11.6.

<b>Pekka Aittakumpu</b>
Pekka Aittakumpu
Oulun vaalipiiri
Pekka.Aittakumpu@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 18
<b>Hannakaisa Heikkinen</b>
Hannakaisa Heikkinen
Savo-Karjalan vaalipiiri
Hannakaisa.Heikkinen@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 17
<b>Petri Honkonen</b>
Petri Honkonen
Keski-Suomen vaalipiiri
Petri.Honkonen@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 18
<B>Hannu Hoskonen</b>
Hannu Hoskonen
Savo-Karjalan vaalipiiri
Hannu.Hoskonen@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 18
<b>Hanna Huttunen</b>
Hanna Huttunen
Savo-Karjalan vaalipiiri
Hanna.Huttunen@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 17
<b>Antti Kaikkonen</b>
Antti Kaikkonen
Uudenmaan vaalipiiri
Antti.Kaikkonen@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 18
<b>Eeva Kalli</b>
Eeva Kalli
Satakunnan vaalipiiri
Eeva.Kalli@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 18
<b>Anne Kalmari</b>
Anne Kalmari
Keski-Suomen vaalipiiri
Anne.Kalmari@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 18
<b>Hilkka Kemppi</b>
Hilkka Kemppi
Hämeen vaalipiiri
Hilkka.Kemppi@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 19
<b>Tuomas Kettunen</b>
Tuomas Kettunen
Oulun vaalipiiri
tuomas.kettunen@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 18
<b>Mikko Kinnunen</b>
Mikko Kinnunen
Oulun vaalipiiri
Mikko.Kinnunen@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 19
<b>Esko Kiviranta</b>
Esko Kiviranta
Varsinais-Suomen vaalipiiri
Esko.Kiviranta@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 19
<b>Pasi	Kivisaari</b>
Pasi Kivisaari
Vaasan vaalipiiri
Pasi.Kivisaari@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 18
<B>Hanna Kosonen </b>
Hanna Kosonen
Kaakkois-Suomen vaalipiiri
Hanna.Kosonen@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 18
<b>Katri Kulmuni</b>
Katri Kulmuni
Lapin vaalipiiri
katri.kulmuni@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 19
<b>Antti Kurvinen</b>
Antti Kurvinen
Vaasan vaalipiiri
Antti.Kurvinen@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 20
<b>Mikko Kärnä</b>
Mikko Kärnä
Lapin vaalipiiri
Mikko.Karna@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 18
<B>Joonas Könttä</b>
Joonas Könttä
Keski-Suomen vaalipiiri
Joonas.Kontta@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 19
<b>Jari Leppä </b>
Jari Leppä
Kaakkois-Suomen vaalipiiri
Jari.Leppa@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 19
<B>Mika Lintilä</b>
Mika Lintilä
Vaasan vaalipiiri
mika.lintila@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 18
<b>Markus Lohi</b>
Markus Lohi
Lapin vaalipiiri
Markus.Lohi@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 19
<b>Hanna-Leena Mattila</b>
Hanna-Leena Mattila
Oulun vaalipiiri
Hanna-Leena.Mattila@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 19
<b>Jouni Ovaska</b>
Jouni Ovaska
Pirkanmaan vaalipiiri
Jouni.Ovaska@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 19
<b>Arto Pirttilahti</b>
Arto Pirttilahti
Pirkanmaan vaalipiiri
Arto.Pirttilahti@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 20
<b>Juha Pylväs</b>
Juha Pylväs
Oulun vaalipiiri
Juha.Pylvas@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 18
<b>Annika Saarikko</b>
Annika Saarikko
Varsinais-Suomen vaalipiiri
Annika.Saarikko@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 17
<b>Mikko Savola</b>
Mikko Savola
Vaasan vaalipiiri
Mikko.Savola@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 19
<B>Ari Torniainen</b>
Ari Torniainen
Kaakkois-Suomen vaalipiiri
ari.torniainen@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 18
<b>Matti Vanhanen</b>
Matti Vanhanen
Uudenmaan vaalipiiri
Matti.Vanhanen@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 18
<b>Anu Vehviläinen</b>
Anu Vehviläinen
Savo-Karjalan vaalipiiri
Anu.Vehvilainen@eduskunta.fi
Tulevaisuustupa 11.6. klo 18