Luottamushenkilöt M-Ö

Puoluekokous2018 2 yläkuva iso 7.jpg
Keskustan luottamushenkilöt (M - Ö), 2017-2021 tehtävineen
Kunnassa päätetään yhteisistä asioista, voit osallistua
asioitten käsittelyyn ottamalla yhteyttä ao. henkilöihin.

* Marttila Pauli

Kelokuja 3, 31600 Jokioinen, 438 4842; 040-524 0642;

pauli.marttila@nic.fi tai pauli.a.marttila@gmail.com

Teknisen lautakunnan pj

Henkilöstölautakunnan vpj

Kunnanhallituksen varajäsen

Lounais-Hämeen koulutuskuntayhtymän yhtymävaltuuston jäsen ja -tarkastuslautakunnan pj

Hämeen yhteistyöryhmän (MYR) varajäsen

Forssan seudun vammaisneuvoston kunnan edustajan varaedustaja

Keskustan valtuustoryhmän pj

Keskustan Jokioisten kunnallisjärjestön vpj ja -verkko- sekä -tiedotusvastaava
Niemelä Pirjo

Hiiteläntie 1, 31630 Minkiö, 0400-467 633

pirjo.n75@gmail.com

Vapaa-aikalautakunnan varajäsen

Kiinteistötoimikunnan uskottu
Nikander Markku

Pehtoorintie 1C as 12, 31600 Jokioinen, 045-176 6696

markku.nikander@surffi.net

Teknisen lautakunnan jäsen 6.-20->

Lupajaoston pj 6.-20->
* Nurmi Satu

Ilvesahteentie 32, 31630 Minkiö, 040-841 7266

satunurmi34@gmail.com tai satu.nurmi@proagria.fi

Kunnanhallituksen jäsen

Valtuuston vaalilautakunnan varajäsen

Yhteistyö- ja työsuojelutoimikunnan varajäsen

Vapaa-aikalautakunnan varajäsen 6.-20->
* Okkonen Petri

Pyölintie 1, 31600 Jokioinen, 050-411 4011

petri@okkonen.net

Koulutuslautakunnan jäsen

Kunnanhallituksen varajäsen

Tarkastuslautakunnan varajäsen

Teknisen lautakunnan varajäsen 6.-20->
Pukkila Esko

Kurpantie 123, 31610 Vaulammi, 0400-774 046

esko.pukkila@surffi.net

Koulutuslautakunnan varajäsen

Kiinteistötoimitusten uskottu
* Raiskio Sakari

Peto-ojantie 60, 31610 Vaulammi, 0400-483 127

sakari.raiskio@gmail.com

Valtuuston 1. varapuheenjohtaja

Vapaa-aikalautakunnan jäsen

Kanta-Hämeen sairaanhoitopiirin kuntayhtymän hallituksen jäsen

Hämeen liiton edustajainkokouksen edustajan varaedustaja

Keskustan Jokioisten kj:n johtokunnan jäsen ja vaalipäällikkö
* Räisänen Kirsi

Latovainiontie 17, 30620 Latovainio, 0400-703 377

kirsi.aijala@gmail.com

Koulutuslautakunnan jäsen

Kanta-Hämeen sairaanhoitopiirin apuvälineliikekeskuksen varajäsen

Forssan seudun hyvinvointikuntayhtymän tarkastuslautakunnan varajäsen

Eteva kuntayhtymän yhtymäkokouksen edustajan varaedustaja
¤ Saarinen Harri, muutto paikkakunnalta 1.7.-20

Jokihaarantie 38, 31620 Latovainio, 050-377 1687

harri.saarinen@outlook.com

Teknisen lautakunnan jäsen 6.-20 saakka

Lupajaoston pj 6.-20 saakka

Kiinteistö Oy Jokioisten vuokra-asunnot hallituksen jäsen 6.-20 saakka

3. varavaltuutettu 6.-20 saakka

Keskustan Pohjoisen py:n pj 6.-20 saakka

Keskustan Jokioisten kj:n johtokunnan jäsen
* Saarinen Satu

Hiiteläntie 3, 31630 Minkiö, 050-329 7137

satu.saarinen@boreal.fi

Teknisen lautakunnan jäsen

Kanta-Hämeen poliisilaitoksen neuvottelukunnan varajäsen

Keskustan pohjoisen py:n sihteeri
Tapola Seppo

Luodesuontie 117, 31600 JOKIOINEN, 0400-847 765

seppo.tapola19@gmail.com

Teknisen lautakunnan varajäsen
¤ Yrjänä Mervi

Pohjanmaantie 74, 31610 Vaulammi, 050-529 8827

mervi.k.yrjana@gmail.com

Vapaa-aikalautakunnan vpj

Kanta-Hämeenn poliisilaitoksen neuvottelukunnan jäsen

Kiinteistötoimitusten uskottu

2. varavaltuutettu

Keskustan Jokioisten kunnallisjärjestön sihteeri ja -koulutusvastaava

* kunnanvaltuutettu
¤ varavaltuutettu